Wycieczki do Muzeum Azji i Pacyfiku

IMG 20181010 102930.jpgW październiku klasy 3 gimnazjum i 8 SP biorą udział w zajęciach, które odbywają się w Muzeum Azji i Pacyfiku. Na początku uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu dotyczącego Australii. Po prelekcji przeprowadzonej przez pracownika muzeum, młodzież zajęła się ozdabianiem bumerangów. Przy ozdabianiu bumerangów uczniowie stosowali metodę malarstwa kropkowego, które było tworzone przez rdzennych mieszkańców Australii – Aborygenów. Swoje prace uczniowie zabrali ze sobą do domu – wraz z głową pełną wiedzy o Australii.
Uczniowie brali też udział w warsztatach poświęconych tradycyjnym zabawom i grom azjatyckim. Celem wystawy i warsztatów było przybliżenie historii gier, roli jaką odgrywają i treści kulturowych jakie niosą ze sobą. Tematyka warsztatów i wystawy przybliża dzieciom i młodzieży kulturę azjatycką w jeden z najprzyjemniejszych sposobów – poprzez zabawę.
Iwona Czarnecka


Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec