Wycieczka rowerowa po lasach Chojnowskich

20171007 095939.jpgW sobotę 7 października uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce rowerowej w Lasach Chojnowskich. Szlakiem walk o niepodległość oprowadził nas przewodnik piaseczyński pan Stanisław Hofman. Na początku opowiedział nam o kirkucie (cmentarzu żydowskim w Piasecznie), pomniku pomordowanych w czasie II wojny światowej przy Al. Kasztanów w Zalesiu Dolnym, a także o „Różance” (cmentarzu z I wojny światowej w Lesie Chojnowskim). Zobaczyliśmy także ukryte w lasach pojedyncze mogiły i krzyże z czasów
II wojny światowej. Zwiedzanie zakończyliśmy na Zimnych Dołach przy „Szańcu Nieugiętych” (miejsce walk partyzanckich z okresu powstania warszawskiego). Wycieczkę zakończyliśmy ogniskiem na Spalonej.


Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec