Informacje

Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Warszawy jest największą placówką oświatową na terenie Gminy Piaseczno. W 34 oddziałach uczy się ponad 870 uczniów, którzy pod kierunkiem naszych pedagogów, zdobywają wiedzę i rozwijają swoje umiejętności.

W klasach z dodatkowymi zajęciami z poszczególnych przedmiotów zainteresowani uczniowie mogą rozwijać swoje talenty naukowe (matematyczne, przyrodnicze i dziennikarskie) oraz sportowe.

Młodzież z naszej szkoły objęta jest obowiązkową nauką języka angielskiego oraz do wyboru nauką innych języków obcych (język francuski, niemiecki, rosyjski).

Nasza kadra pedagogiczna organizuje liczne koła przedmiotowe, zainteresowań i zajęcia wyrównawcze

Nasze gimnazjum jest nowoczesną szkołą XXI w. Pracownie przedmiotowe zostały dobrze wyposażone w środki dydaktyczne. Są estetyczne i funkcjonalne. Każda  posiada dostęp do Internetu. Treści dydaktyczne mogą być prezentowane na monitorach 42 i 52 calowych oraz tablicach interaktywnych.

Posiadamy pracownie do nauki:

• religii - 2

• strzelnicę
  • szkolną salę rehabilitacyjną
  • gabinet medyczny

W budynku szkoły i na zewnątrz zainstalowano monitoring elektroniczny (46 kamer).

Integralną część budynku szkoły stanowi :

• hala sportowa
  • basen

Obydwa obiekty należą do kompleksu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na terenie przyszkolnym wybudowano kompleks boisk sportowych "Orlik 2012". W planach gminy jest dalsze zagospodarowywanie terenu dla potrzeb sportowych gimnazjum i środowiska.

Zobacz zdjęcia szkoły od wewnątrz

Zobacz zdjęcia szkoły od zewnątrz