"Miarą cywilizacji człowieka jest jego stosunek do zwierząt". Pod takim hasłem w Gimnazjum nr 1 w Piasecznie od 8.10.2010 roku odbywa się akcja "Pomóż zwierzętom przetrwać zimę". 

Uczniowie naszego gimnazjum postanowili zorganizować zbiórkę karmy, środków opatrunkowych oraz kocy dla zwierząt w schronisku. Część uczniów, która miała w planie posiadać własnego psa lub kota, zdecydowała po rozmowach z rodzicami zaadoptować zwierzaka ze schroniska. 

Uczniowie naszej szkoły wykazują się dużą wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka i zwierząt. Chętnie uczestniczą w różnych akcjach charytatywnych. Pomagają dzieciom i dorosłym. Zamierzają kontynuować zbiórkę karmy, ponieważ w schronisku na Paluchu jest ponad 2500 bezdomnych zwierząt i ciągle potrzebna jest pomoc.  Zaangażowanie młodzieży na rzecz zwierząt zasługuje na pochwałę i jest godne naśladowania. Za dotychczasową pomoc otrzymaliśmy dyplom i podziękowania od dyrekcji schroniska

Gratulujemy postawy!

Opiekun samorządu Hanna Bacińska 

 

 

 


Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec