Naukowe Show

20180323 100909.jpgW ramach projektu unijnego „Mały Inżynier” w dniu 23 marca 2018 r odbyło się w szkole Naukowe Show.
Naukowe Show odbywało się w kilku grupach i trwało jedną godzinę lekcyjną. W jednym pokazie uczestniczyło od 20 do 30 osób. Każdy pokaz odbywał się z udziałem osób siedzących na widowni.
Za sprawą doświadczeń, niczym w biblijnej przypowieści, w ramach 6 pokazów przeprowadzono dla uczniów pokazy chemiczne. W trakcie prezentacji starano się wprowadzić widzów w niezwykle inspirujący świata chemii.
Show było niezwykle widowiskowe i bardzo pouczające. Dzieci dowiedziały się między innymi jak wyprodukować duże ilości "pasty dla słonia", dlaczego „Kreta” nie należy wlewać do aluminiowych rur oraz czy można palić gwoździami, zamieniano wodę w wino, tworzono sztuczną krew, a także w iście zjawiskowy sposób „spalano” pieniądze!

Ewa Durka


Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec