Konkurs Fotograf był poetą, poeta fotografem

Regulamin II edycji Konkursu Fotograficzno – Poetyckiego.

1. 1. Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 5 z klasami gimnazjalnymi im. K.K. Baczyńskiego w Piasecznie.
  2.  Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych.
  3.  Zadaniem uczestników jest:
    a) wykonanie fotografii ilustrującej wybrany wiersz;
    b) stworzenie wiersza inspirowanego fotografią;
        - forma do wyboru.
  4. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie trzy prace. Nagrodzona może zostać najwyżej jedna praca danego uczestnika.
  5. Celem konkursu jest:
    a) odtworzenie za pomocą technik fotograficznych nastroju wybranego dzieła literackiego;
    b) odtworzenie, dzięki technikom poetyckim, nastroju dzieła fotograficznego;
        - wybrany przez uczestnika wiersz i wykonana fotografia, jak również napisany przez uczestnika wiersz i wybrana fotografia, będą traktowane jako całość.
  6. Technika wykonania zdjęć jest dowolna. Fotografie powstałe w rezultacie wyraźnej ingerencji graficznej będą odrzucone. Dopuszcza się:
    a) konwersję zdjęć kolorowych do czarno-białych, sepii, nakładanie kolorowych filtrów;
    b) korektę poprawiającą jakość zdjęć (wyostrzenie, kontrast, nasycenie, rozjaśnienie).
  7. Nie będą akceptowane prace:
    a) z których jakikolwiek element został usunięty lub dodany w wyniku obróbki graficznej;
    b) powstałe w wyniku połączenia różnych fotografii (kolaże i fotomontaże).
  8. Prace muszą spełniać następujące kryteria:
    a) jedna praca powinna zostać przesłana w dwóch wersjach:
        - minimalnych wymiarach 1200x800px do maksymalnych 1600x1200px w formacie JPG;
        - formacie PDF;
    b) do pracy należy dołączyć formularz zgłoszeniowy i zgodę na przetwarzanie danych;
    c) każda praca powinna być opatrzona następującymi informacjami:
        - imię, nazwisko uczestnika, nazwa szkoły, dane opiekuna, kontakt mailowy do ucznia lub opiekuna.
  9.  Prace konkursowe należy nadsyłać do 20.04.2018r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  10.  Termin rozstrzygnięcia Konkursu zostanie podany w ciągu tygodnia od jego zakończenia.
  11. Wyniki Konkursu oraz miejsce i czas wręczenia nagród zostaną podane na stronie internetowej Organizatora.
  12. Wszystkie zgromadzone w Konkursie prace zostaną przedstawione na wernisażu z okazji Dnia Książki, o którego terminie wszyscy uczestnicy zostaną powiadomieni drogą e-mailową.

UCZESTNIK KONKURSU:
- akceptuje regulamin;
- jest autorem zdjęć i utworów;
- udziela Organizatorowi nieodpłatnej licencji uprawniającej do korzystania
z przesłanych zdjęć i utworów bez ograniczeń (w szczególności do: utrwalania, drukowania, publikowania na stronie Organizatora, wprowadzania do pamięci komputera).

Zgoda