Brązowe medalistki Mazowsza w sztafetowych biegach przełajowych

Po zwycięstwie w gminie, powiecie i międzypowiecie przyszedł czas na zawody o mistrzostwo województwa mazowieckiego. 19 października reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w składzie: Aleksandra Bałda, Hanna Derezińska, Wiktoria Kacprzak, Amelia Ostaszewska, Zuzanna Orzelska, Oliwia Samoraj, Ewa Skalińska, Alina Solomchuk, Wiktoria Tosnowiec oraz Maja Wierzchowska uczestniczyła w finałach Mazowieckich Igrzysk Młodziezy Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Kamionie.
Do walki o złoto stanęło 16 najlepszych drużyn województwa mazowieckiego. Po niezwykle ciężkiej i wyczerpującej walce na trudnym terenie i w niesprzyjających warunkach pogodowych nasze dziewczyny zajęły III miejsce. Bycie trzecim zespołem Mazowsza to bardzo dobry wynik.

Wielkie podziekowania dla dziewczyn i trzymamy kciuki za kolejne starty w zawodach.

Film z zawodów

Indywidualne biegi przełajowe

9 października nasza ekipa składająca się z 8 dziewcząt i 3 chłopców pojechała na 3 rundę indywidualnych biegów przełajowych do Pomiechówka.Wcześniej nasi reprezentanci musieli przejść przez ,, sito" gminne i powiatowe.W Pomiechówku, który był ostatnim etapem kwalifikującym do finałów XXI Igrzysk Młodzieży Szkolnej, trzeba było zmieścić się w pierwszej 12. I tak do finałów zakwalifikowali się: Maja Wierzchowska zdobywając 3 miejsce, Hanna Derezińska 7 miejsce oraz Filip Tartas 7 miejsce.
Pozostali nasi zawodnicy mimo walki byli blisko awansu, ale niestety nie zakwalifikowali się do finałowej rundy. Podaję wyniki:Paweł Soboń miejsce 22, Jan Ruta miejsce 38, Bałda Ola miejsce 13, Orzelska Zuzia miejsce 14, Ciechomska Ula i Amelia Ostaszewska miejsce 15,Tosnowiec Wiktoria miejsce 18 i Wiktoria Kacprzak miejsce 19.
Wszystkim naszym zawodnikom i zawodniczkom bardzo dziękujemy za wspaniale wyniki i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Drużynowe Biegi Przełajowe (sztafeta 10x800m).

Do sztafetowych biegów przełajowych szczebla między powiatowego w tym roku z naszej szkoły dostała się żeńska reprezentacja wygrywając powiatowe biegi drużynowe na Górkach Szymona.
Do zawodów Między powiatowych awansowały po 2 najlepsze drużyny z 5 powiatów. Nasze reprezentantki ścigały się ze szkołami z Otwocka, Legionowa,Wołomina, Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Sochaczewa.
Rozgrywane w Pomiechówku zawody miedzy powiatowe nazywane „półfinałami Mazowsza” w dniu 11.10.2018 przyniosły naszej szkole dużo radości!
Dziewczęta (nasza dziesięcioosobowa reprezentacja) zdobyła złoty medal , awansując do Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej!
Od początku wyścigu „nasze dziewczyny” prowadziły, odpychając dzielnie ataki konkurentek. Do końca utrzymały około 20-30 metrową przewagę wygrywając zawody i awansując do finałów Mazowsza.
Na wyróżnienie i słowa pochwały należą się dla wszystkich dziewcząt! (nawet dla Natalii Kobzy będącej w tym dniu na rezerwie, która wspierała i kibicowała swoim koleżankom )
Autorkami sukcesu były:
Maja Wierzchowska,Hanna Derezińska,Wiktoria Kacprzak, Alina Solomchak,Ewa Skalińska,Aleksandra Bałda,Oliwia Samoraj,Zuzanna Orzelska,Wiktoria Tosnowiec,Amelia Ostaszewska.

Uwaga! Poważne osiągnięcia sportowe!

Udział naszej szkoły w XX Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej okazał się ogromnym sukcesem. W kategorii: młodzież zajęliśmy IV miejsce na 368 placówek, zaś w kategorii: dzieci X miejsce.
Reprezentacja dziewcząt w pływaniu okazała się bezkonkurencyjna, w koszykówce zaś dziewczęta zajęły II miejsce.
Jesteśmy dumni z naszych utalentowanych sportowców!
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych tak znaczących sukcesów.