Mistrzostwa Mazowsza Gimnazjów w Koszykówce chłopców

turniej10 czerwca rozpoczęły się Mistrzostwa Mazowsza Gimnazjów w Koszykówce chłopców.
W wyniku losowania znaleźliśmy się w grupie z Polonią, Żyrardowem i Ciechanowem. Musieliśmy wygrać dwa mecze, aby awansować do półfinałów i walczyć o medale. Pierwszy mecz przebiegł po naszej myśli i gładko ograliśmy zespół z Ciechanowa. Schody zaczęły się następnego dnia. Pełna mobilizacja przed meczem z Żyrardowem, z którym dwa razy przegraliśmy w lidze. Od razu objęliśmy prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca. Dzięki dobrej obronie i skuteczności przechyliliśmy szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Ostatecznie po porażce z późniejszymi mistrzami - drużyną Polonii - przystąpiliśmy do meczu z Radomiem. Mimo dzielnej postawy i bardzo dobrej gry ostatecznie ulegliśmy 8 punktami. Pozostała nam walka o brąz. Naszym przeciwnikiem okazała się drużyna z Siedlec. Pierwsze dwie kwarty zakończyliśmy 7-punktowym prowadzeniem. Nerwy zaczęły się na początku 3 kwarty, kiedy to po 5 punktach z rzędu Siedlce zmniejszyły przewagę do 2 punktów. Czas wzięty przez trenera Czarka Dąbrowskiego spowodował pełną mobilizację w zespole. Na parkiecie pokazaliśmy charakter i wolę walki, co przełożyło się na nasze zwycięstwo.
Z zawodów wróciliśmy jako 3 drużyna gimnazjalna na Mazowszu.

Sukcesy pływaków!

Reprezentacja chłopców z klas I-III Gimnazjum nr 1 w Piasecznie (Maciej Kucharski, Borys Zieliński, Michał Sędłak, Szymon Dereziński, Paweł Mitrus i Rafał Glazer) po zwycięstwie w Mistrzostwach Gminy oraz Powiatu stanęła również na najwyższym stopniu podium w Mistrzostwach Międzypowiatowych odbywających się na pływalni Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie.
Nasi chłopcy pokonali dobre drużyny z Józefowa i Legionowa awansując do XVII igrzysk młodzieży Szkolnej w Ciechanowie (1.06.2016)
Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej!!
Trzymajmy kciuki za naszych pływaków podczas najważniejszych zawodów w rywalizacji szkolnej jakimi są Igrzyska Młodzieży Szkolnej.
Reprezentacja dziewcząt z klas I-III Gimnazjum nr 1 w Piasecznie (Zuzanna Ostapińska, Julia Kołakowska, Weronika Pichola, Ala Marciniuk, Marcelina Jaworska) po zwycięstwie w Mistrzostwach Gminy , zajęła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Piaseczyńskiego.
Nasze „szybkie” dziewczęta musiały oddać najwyższy stopień podium zawodniczkom z Gimnazjum w Konstancinie, w szeregach których startowały aktualne mistrzynie polski w pływaniu.
Dziewczyny pomimo tego faktu nie przestraszyły się i walczyły do końca ulegając jedynie 7 sekund, po zsumowaniu wyników obu drużyn
Gratulujemy i serdecznie dziękujemy!!

Zmaganiom naszych pływaków przyglądał się oraz gorąco kibicował  Pan Dyrektor – Dariusz Nowak, który w każdej chwili był gotowy pomóc naszym dziewczętom i chłopcom.

Kolejne sukcesy w biegach przełajowych

Po sukcesach na zawodach powiatowych, 13 osobowa reprezentacja naszego gimnazjum w składzie: Kamila Sobczak,Kaja Słupska, Joanna Płocica, Zuzanna Rudenko, Oliwia Paradowska, Magda Zabdyr, Weronika Pachnicka, Julia Surosz, Konrad Lichowski, Gustaw Żuchowski, Mateusz Lipiński, Piotr Szczepański, Mateusz Król i Mikołaj Grochowski pojechała do Pomiechówka walczyć o medale i awans na zawody wojewódzkie. Jak można się było spodziewać, rywalizacja była tu jeszcze bardziej zacięta. Wąskie trasy biegowe, zróżnicowane ukształtowanie terenu „dały w kość” najlepszym biegaczom.
W każdym biegu startowało około 40 zawodników, z czego pierwsza 12 awansowała do zawodów wojewódzkich.
Nasza reprezentantka Oliwia Paradowska z klasy II zwyciężyła bieg w swojej kategorii, jej koleżanka Magda Zabdyr była 11, a Weronika Pachnicka 12. Awans wywalczyły również Kamila Sobczak (7) oraz Zuzanna Rudenko (12).

Gratulujemy!

Tekst pochodzi ze strony Samorządu Szkolnego na facebooku

Jesteśmy Mistrzami

09.10 w Pomiechówku odbył się kolejny etap Mazowieckich Igrzysk Szkolnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Na starcie stanęło 9 zespołów chłopięcych, w tym zespół naszego gimnazjum reprezentujący powiat piaseczyński. Każdy z 10 zawodników musiał pokonać ciężką trasę 1000m. Rywalizacja była zacięta, lecz mimo to nasi chłopcy zajęli I miejsce.
Złota sztafeta Gimnazjum nr 1 w Piasecznie biegająca w składzie: Lipiński Mateusz, Walczak Mateusz, Żuchowski Gustaw, Pawłowski Jakub, Lichowski Konrad, Jagaciak Michał, Szczepaniak Marcin, Grochowski Mikołaj, Jachimiak Michał, Król Mateusz zdeklasowała pozostałe zespoły kwalifikując się do mistrzostw województwa, które odbędą się wiosną przyszłego roku.

(Materiał pobrany z profil Samorzadu Szkolnego na facebooku): https://www.facebook.com/Gimnazjum-nr-1-im-Powsta%C5%84c%C3%B3w-Warszawy-w-Piasecznie-Samorz%C4%85d-Uczniowski-346370035482724/