Osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2016/2017

Rok szkolny 2016/2017 dobiega końca. 12.06.17 odbyło się podsumowanie osiągnięć naszych uczniów. Pogratulowaliśmy wszystkim uczniom, którzy pod kierunkiem swoich nauczycieli ciężko pracowali, osiągnęli największe sukcesy w nauce i tym samym rozsławili dobre imię naszej szkoły: GIMNAZJUM NR 1 IM. POWSTAŃCÓW WARSZAWY W PIASECZNIE.
W tym roku szkolnym po raz kolejny został realizowany SZKOLNY PROGRAM WSPIERANIA UCZNIA ZDOLNEGO I ODKRYWANIA TALENTÓW. W ramach tego programu uczniom wszechstronnie uzdolnionym został przyznany tytuł: „TALENT ROKU”. Wyróżnienie to został przyznany w kilku kategoriach.
W kategorii edukacji tytuł „Talent roku” otrzymali uczniowie, którzy zdobyli tytuł laureata i finalisty kuratoryjnych konkursach przedmiotowych.

Laureaci:
Hubert Mamiński – 3i – WOS, Jelizawieta Micewicz – 3 k – język rosyjski, Adam Margas – 3 h – chemia

Finaliści:
Maria Jakubicz 3g i Mateusz Kazanowski 3g, Katarzyna Kuchta 3 d, Klaudia Łojewska 3 d, Boris Szyszkow – 3 b - historia
Antoni Palonka kl. 3 h, Boris Szyszkow kl. 3 b, Karolina Hołownia Malinowska kl. 3 j - WOS
Maja Bakuła 2j – j.polski
Janusz Ragus z kl. 3 H – chemia
Adam Margas z kl. 3 H – matematyka

Tytuł „talent roku” w kategorii: edukacja uzyskali również: Adranna Bieżychudek z kl. 2 i, która zdała egzamin zorganizowany przez British Council i Universytet w Camridge i tym samym zdobyła certyfikat First Certficate in English honorowany na całym świecie oraz Mikołaj Hodyra z kl.1 j, który w Konkursie Olimpus z j.polskiego i chemii otrzymał tytuł laureata. Mikołaj uzyskał również wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie przedmiotowym EDI – Początki Państwa Polskiego, doszedł do półfinału Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej dla uczczenia Konstytucji 3 maja- ,,Witaj majowa jutrzenko" oraz otrzymał tytuł laureata w Multiteście z historii, fizyki, chemii, matematyki a z geografii zdobył wyróżnienie. Mikołaj otrzymał również tytuł laureata z matematyki w ogólnopolskim konkursie PIONIER, tytuł laureata II stopnia w konkursie MEMORY MASTER, tytuł laureata z matematyki i chemii w konkursie GALILEO. Oprócz tego uzyskał wyróżnienia w Ogólnopolskim konkursie Logicznego Myślenia oraz w konkursach przedmiotowych EDI z chemii, matematyki i dyplom uznania w konkursie z fizyki.

Prezentacja

Sukcesy w konkursach przedmiotowych

Laureaci i finaliści konkursów konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2016/2017

Język rosyjski

1. Jelizawieta Micewicz 3k (nauczyciel: M. Krzemińska) - laureatka

1. Adam Margas 3h (nauczyciel: Ewa Lipiec) - laureat
  2. Janusz Ragus 3h (nauczyciel: Ewa Lipiec) - finalista

WOS

1. Hubert Mamiński 3i (nauczyciel: G. Maryńczak) - laureat
  2. Karolina Hołownia-Malinowska  3j (nauczyciel: G. Maryńczak) -finalistka
  3. Antoni Palonka 3h (nauczyciel: G. Maryńczak)- finalista
  4. Boris Szyszkow  3b (nauczyciel: G. Maryńczak)- finalista

1. Boris Szyszkow  3b (nauczyciel: D. Nowak)- finalista
  2. Mateusz Kazanowicz 3g (nauczyciel: D. Nowak)- finalista
  3. Maria Jakubicz 3g (nauczyciel: D. Nowak)- finalista

1.  Adam Margas (nauczyciel:G. Orlińska, L. Matuła)

Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego!

Tytuł laureata XV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego otrzymali Szymon Araj oraz Dominik Szlęzak. Tytuł finalisty- Marta Stolecka

Gratulujemy!

Sukcesy w powiatowym konkursie żywieniowym

IV Powiatowy Żywieniowy Konkurs dla Gimnazjalistów pt.: Węglowodany – źródła i znaczenie w żywieniu człowieka”.

I miejsce uczennice z klasy 1i Marlena Sowińska i Maja Sadowska - opiekun p.A. Krawczyk

Mini Spartakiada Gastronomiczna w ramach konkursu żywieniowego

I miejsce – Gimnazjum nr 1 w Piasecznie, drużyna z klasy 1i w składzie : Natalia Strąk, Helena Brzeska, Kinga Kostrzyńska, Maja Rządkowska

Wyniki Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego