Osiągnięcia naszych uczniów 2014/2015

17 i 18 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste apele   podsumowujące osiągnięcia naszych uczniów, w trakcie których na  ławeczki sukcesu  zaproszeni zostali uczniowie, którzy w roku szkolnym 2014/2015 uzyskali najwyższe wyniki w przeróżnych konkursach i olimpiadach przedmiotowych, a także zawodach sportowych na DSC 0235.JPGróżnych szczeblach. Mottem apeli były słowa Jamesa Madisona:  Sukces nigdy nie jest efektem „słomianego zapału” - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień.  Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

Osiągnięcia sportowe

Osiągnięcia naukowe

VI Festiwal Filmoteki Szkolnej

DSCN0175.JPGW dniach 11-12 czerwca w Warszawie odbył się VI Festiwal Filmoteki Szkolnej, w którym miały przyjemność uczestniczyć Julia Jędrzejczyk, Zofia Mostrąg, Kamila Bieniek, Natalia Wojnarowska wraz z opiekunem – Panią Jolantą Gajewską.
Podczas Festiwalu uczniowie i nauczyciele mieli możliwość spotkać w Warszawskiej Szkole Filmowej wielu ludzi z taką samą pasją – kinem. Uczestnicy oglądali swoje filmy na dużym ekranie w starym kinie „Elektronik”, byli na pokazie filmu „Przywódcy” w „Muranowie”, dyskutowali z krytykami, aktorami, reżyserami i innymi ludźmi zawodowo zajmującymi się filmem oraz wzajemnie się inspirowali.
Podczas Festiwalu zostały wręczone nagrody:
- Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym  „Nakręć się” (film „Kanapka”) – Szkolne Koło Filmowe „Klaps”
- Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie „Skrytykuj!” – Julia Jędrzejczyk
- Nagroda  w Ogólnopolskim Konkursie na Plakat Filmowy – Zofia Mostrąg
Nasza szkoła zgarnęła nagrody w każdej kategorii !

Sukcesy w konkursie literackim

IMG 9744.jpg1 czerwca w Zespole szkól w Chylicach odbyło się rozdanie nagród w VII Międzyszkolnym Konkursie Literackim inspirowanym życiem i twórczością ks. Jana Twarowskiego.

Oto sukcesy uczniów naszego gimnazjum:

1. Mateusz Brzozowaski klasa 3h (nauczyciel: pani J. Gajewska) - I miejsce
  2. Izabela Bakun klasa 3g (nauczyciel: pani Ewa Grochowska) - I miejsce
  3. Zuzanna Rutkowska klasa 3d(nauczyciel: pani Grażyna Tonder-Brzosko) - wyróżnienie

Triumf w konkursie filmowym „Pod ostrzałem kina”

konk28 maja w Liceum Ogólnokształcącym im. I-szej Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie odbył się finał konkursu filmowego „Pod ostrzałem kina”. W tym roku tematem przewodnim był horror. Jury nagrodziło dwa filmy. Obie nagrody powędrowały do uczniów naszej szkoły. Pierwsze miejsce zajęła „Maska” stworzona przez Rafała Rajewskiego i Bartka Królikowskiego z klasy 3c, a wyróżnienie otrzymał film „Bez wyjścia” zrealizowany przez uczniów na zajęciach Szkolnego Koła Filmowego „Klaps”.

Podczas uroczystości uczniowie mieli okazję wziąć udział w filmowej grze miejskiej oraz wysłuchali prelekcji na temat horroru przeprowadzonej przez Pana Grzegorza Emanuela. Spotkali się także z aktorem Przemysławem Stippą.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki powiatowego konkursu "Ptaki Mazowsza"

W sobotę 16.05 w naszej szkole odbył się trzeci etap Powiatowego Ekologicznego Konkursu Ptaki Mazowsza.
Konkurs wiedzy, rozpoznawania zdjęć i głosów 50 ptaków Mazowsza
III miejsce Przemysław Kwiatka z klasy 3h
wyróżnienia: Patryk Romaniuk kl.3h
                   Zuzanna Główka kl.1i