Konkursy językowe

English High Flier 2006

W pierwszej edycji konkursu języka angielskiego, 22 listopada 2006, udział wzięło ogółem 69 uczniów naszego Gimnazjum.

• 13 uczniów z klas I
  • 25 uczniów z klas II
  • 31 uczniów z klas III

Maksymalna liczba punktów, to 146,25 (kl I) i 150 (kl II i III)

Oto lista uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki spośród wszystkich uczestników konkursu w naszej szkole:

• Damian Antoniak (1j) – 134p.
  • Piotr Rajkowski (1j) – 130,25 p.
  • Igor Matuszewski (1j) – 130 p.
  • Artur Sidwa (1j) – 121,25 p.
  • Adam Jakubowski (3j) – 132,5 p.
  • Aleksandra Dąbrowska (3k) – 132,5 p.
  • Dareen Maroun (2d) – 127 p.

Konkursy przedmiotowe

Laureaci

Paweł Krakowiak z klasy 3k uzyskał tytuł laureata Konkursu Chemicznego z wynikiem: 90%.
Nauczyciel przygotowujący: pani dyrektor Agata Wągrowska
Osiągnięty wynik zwalnia ucznia z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego z maksymalną notą - 50 punktów.

Finaliści

Trzy uczennice klasy IIIk: Emila Sieczka, Aleksandra Suwała i Aleksandra Kalicka zakwalifikowały się do wojewódzkiego etapu Konkursu Polonistycznego (nauczyciel przygotowujący: pani Elżbieta Żebrowska).
Paweł Krakowiak z klasy 3k zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu Konkursu Chemicznego (nauczyciel przygotowujący: pani dyrektor Agata Wągrowska).

Konkurs dziennikarski

Edyta Welter, Maria Piwowarska i Aleksandra Dąbrowska – uczennice kl. IIIk zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego dla gimnazjalistów "Liczy się temat" zorganizowanego przez Canal+ Cyfrowy.

Do konkursu zgłoszono 115 prac, w których młodzi ludzie przedstawiali istotne problemy społeczne swojego otoczenia. Nasze uczennice napisały ilustrowany artykuł o przyjaźni naszej szkoły z wychowankami Domu Dziecka w Białowieży. Zajęły pierwsze miejsce! Dla szkoły wygrały kamerę cyfrową a dla siebie plecaki sportowe oraz pendrive'y.

Najważniejszą jednak nagrodą konkursu jest wsparcie finansowe, którego Canal+ Cyfrowy udzieli instytucji przedstawionej w pracy.

pdfNagrodzony reportaż (7,12MB)

GRATULUJEMY!!!!!!

Kuźnia talentów

Uczniowie naszej szkoły zdobywają wiedzę nie tylko w czasie obowiązkowych zajęć lekcyjnych, uczestniczą także aktywnie w pracy kół przedmiotowych i zainteresowań.

Kadra pedagogiczna stara się zapewnić wszystkim chętnym możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności poprzez uczestnictwo w licznych konkursach i pracę przy realizacji projektów edukacyjnych.

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2006/2007 młodzież uzdolniona humanistycznie wzięła udział w IV Edycji Konkursu "Pisanie piórem kształtuje charakter" oraz w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Języka Polskiego "Olimpus".

Przyszli dziennikarze spróbowali swoich sił w ogólnopolskim konkursie "Liczy się temat". Uczniowie kl. III k nakręcili ciekawy film o piaseczyńskiej młodzieży, oraz napisali cykl ilustrowanych artykułów o swojej przyjaźni z wychowankami domu dziecka w Białowieży.

Miłośnicy poezji zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie w Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej "Usłysz Panie moje słowa" zorganizowanym dla uczczenia pontyfikatu Jana Pawła II oraz w VII Konkursie Recytacji Własnego Wiersza.

Bardzo liczna grupa uczniów - 69 - przystąpiła do tegorocznej edycji konkursu języka angielskiego "Jersz - Łowcy talentów". Świadczy to o znacznym wzroście zainteresowania językiem wśród gimnazjalistów. Wyniki za 6 tygodni. Na zwycięzców czekają cenne nagrody

• obozy wypoczynkowo-naukowe
  • nagrody rzeczowe

Matematycy mieli szansę zmierzyć się z najlepszymi w konkursach:

• "Alfik"
  • "Kwadrat"
  • "Kangur"

Ekolodzy wystartowali w konkursach:

• "Las i zwierzęta"
  • "Parki krajobrazowe"
  • "Zdrowy styl życia"

Przed nimi zmagania w ogólnopolskiej "Olimpiadzie zdrowia" i praca nad projektem gminnym "Odpady".

Wszyscy zainteresowani życiem politycznym naszego regionu licznie wzięli udział w spotkaniach przedwyborczych z ciekawymi ludźmi pod hasłem "Masz wybór, masz głos".

Najzdolniejsi uczniowie naszej szkoły z sukcesem wzięli udział w konkursach przedmiotowych. Wyniki zaprezentujemy na stronie "Sukcesy".

Jak widzimy, w naszej szkole nie można się nudzić!