Filtr
 • Dzień Patrona

  Dzień Patrona

  17 listopada odbył się  w naszej szkole Dzień Patrona. Z tej okazji zaprosiliśmy na uroczystość powstańców, którzy walczyli podczas Powstania Warszawskiego. Naszymi gośćmi były panie: Celina Windyga i Łucja Białobłocka oraz panowie: Feliks Arak, Witalis Hoppe i Wacław Węcławiak. Przed apelem każda z klas miała godzinę wychowawczą, na której przeszliśmy krótką lekcję historii o Powstaniu. Po krótkim, lecz bardzo interesującym seansie filmowym, uczyliśmy się śpiewać pieśni patriotycznych. Następnie uczniowie klas wraz z wychowawcami udali się na plac przed szkołą na uroczyste odsłonięcie obelisku z tablicą pamiątkową. Wydarzeniu towarzyszyło przemówienie dyrektora szkoły oraz burmistrza Piaseczna. Nastepnie wszyscy udali się na hale sportową, gdzie odbywała sie główna część uroczystości. Po ponownej przemowie dyrektora , głos zabrali nasi goście - byli uczestnicy Powstania. Kolejno miały miejsce: ślubownie klas pierwszych oraz podsumowanie wyników konkursu wiedzy o Patronie i rozdanie nagród. Na zakończenie uroczystości, wszyscy razem zaśpiewaliśmy powstańczą pieśń "Warszawskie dzieci".

  Uroczystość była bardzo udana. Sądzimy, że potrzebujemy więcej imprez tego typu, gdyż uświadamiają nam one wiele rzeczy, o których na co dzień nie pamiętamy. Przybliżają nam naszą historię, pomagają zapoznać się z przeszłością i mogą sprawić, że inaczej popatrzymy na wiele spraw, których jesteśmy częścią, lecz o których mało wiemy. 

   

  Zobacz zdjęcia

 • Wyniki konkursu

  Wyniki konkursu „Kartka z pamiętnika powstańca”

  Na konkurs, ogłoszony przez bibliotekę szkolną we wrześniu, napłynęło kilkanaście prac, z których jury wybrało kilka najlepszych. A oto wyniki:
  • I miejsce – Maksymilian Barcik z kl. IIIa
  • II miejsce – Dominika Bogusz z kl. IIIe
  • III miejsce – Łukasz Pietras z kl. IIIe
  Wyróżnienia:
  • Marcin Kawecki z kl. IIIe
  • Jakub Nalikowski z kl. IIIe
  • Karol Sibilski z kl. IIIa
  • Patrycja Dziedzic z kl. IIIe
  Wszystkie prace powstałe na ten konkurs są dostępne w bibliotece szkolnej i tam można się z nimi zapoznać.
 • Dzień Tolerancji

  Dzień Tolerancji

   16 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Tolerancji. Staraliśmy się aby był to moment wyjątkowy, dzień inny niż wszystkie. W tym celu postanowiliśmy zaangażować w nasz projekt całą szkołę. Chętni przebrali się za osoby innego wyznania, innej rasy, do których większość społeczeństwa jest nastawiona negatywnie, ze względu na to ze wyrożniają się z tłumu.  Niektórzy zapytają :  po co robić coś takiego ? Uważam, ze było to potrzebne bo w ten zabawny i nietuzinkowy sposób wszyscy staraliśmy sie wczuć w sytuację innych.  Aby trochę urozmaicić dzień i dowiedzieć się co tak naprawdę myślą uczniowie gimnazjum na temat tolerancji postanowiliśmy przeprowadzić z nimi krótkie wywiady. Pytaliśmy jak zachowaliby sie oni lub ich bliscy w różnych sytuacjach.  Powiem szczerze, że niektóre odpowiedzi mnie zaskoczyły.  Okazało się bowiem, że my jako społeczeństwo nie akcjeptujemy osób innej orientacji seksualnej, Romów a także osób pochodzących z Chin.  Wydaje mi się, że nasz największy problem to uprzedzenia do danej grupy społecznej. Gdy zadawałam pytanie :  dlaczego ich nie tolerujesz ?  Większość  odpowiadała : nie wiem. Tak po prostu. A przecież nie jest to żaden argument.  Mam nadzieję , że z biegiem czasu pozbędziemy się uprzedzeń i z dnia na dzień będziemy mieć  coraz więcej serca i zrozumienia dla drugiego człowieka. 

  Julia Zakrzewska kl.2i 

   

  Zobacz zdjęcia

 • Kiermasz charytatywny

  Kiermasz charytatywny 

  8 listopada, jak zawsze w dniu zebrania,  uczniowie z naszej szkoły z młodzieżowego ruchu Akcja - Reakcja pod opieką pan: W. Wojtas, L. Matuły, L. Mireckiej i H. Bacińskiej częstowali rodziców kawą, herbata i domowymi wypiekami. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

   Zobacz zdjęcia

 • Szkolna Galeria Sztuki prezentuje...

  Szkolna galeria sztuki prezentuje…

  Dnia 27.10.2010 o godz. 11.00 w sali Szkolnej Galerii Sztuki Gimnazjum nr 1 w Piasecznie odbyła się uroczystość otwarcia wystawy laurek pt „Z szuflady przeszłości i współczesności”. 
  Na wystawie prezentowane są laurki wykonane przez uczniów szkoły, biorących udział w konkursie plastyczno-literackim. Niezwykłego charakteru ekspozycji nadają laurki z lat 1930 - 45 przekazane przez p. Stanisławę Dąbek – Gołębiowską. Jak podkreśliła p. Wicedyrektor Alicja Stępień otwierając wystawę, mają one nie tylko wysoką wartość artystyczną, ale też emocjonalną. Laurki zachwycają tak jak przed laty świeżością koloru malowanych kwiatów i staranną kaligrafią. 
  W czasie uroczystości wręczono uczniom dyplomy za najlepszą laurkę oraz za udział w konkursie.
  I miejsce ex equo otrzymali Jaqi Chen i Rafał Żelechowski, II miejsce Klaudia Leydo, a III-cie Adam Nowak. Były też liczne wyróżnienia. 
  Uczniowie uświetnili wernisaż częścią artystyczną. Uzdolnione muzycznie uczennice Ola Morad i Kasia Orlińska zaśpiewały piosenkę Urszuli „Niebo dla Ciebie”, a uczniowie z kl. 1 j wyrecytowali pełne ciepła życzenia okolicznościowe zamieszczone w laurkach. Wystawę oglądać można w sali nr 14 do 3 listopada
  Serdecznie zapraszamy. 
   
  Opiekunki Szkolnej Galerii Sztuki 
  Wiesława Nastały-Płaskocińska
  Julita Rajkowska
   

  Zobacz zdjęcia

   


Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec