Dzień Patrona

Dzień Patrona

17 listopada odbył się  w naszej szkole Dzień Patrona. Z tej okazji zaprosiliśmy na uroczystość powstańców, którzy walczyli podczas Powstania Warszawskiego. Naszymi gośćmi były panie: Celina Windyga i Łucja Białobłocka oraz panowie: Feliks Arak, Witalis Hoppe i Wacław Węcławiak. Przed apelem każda z klas miała godzinę wychowawczą, na której przeszliśmy krótką lekcję historii o Powstaniu. Po krótkim, lecz bardzo interesującym seansie filmowym, uczyliśmy się śpiewać pieśni patriotycznych. Następnie uczniowie klas wraz z wychowawcami udali się na plac przed szkołą na uroczyste odsłonięcie obelisku z tablicą pamiątkową. Wydarzeniu towarzyszyło przemówienie dyrektora szkoły oraz burmistrza Piaseczna. Nastepnie wszyscy udali się na hale sportową, gdzie odbywała sie główna część uroczystości. Po ponownej przemowie dyrektora , głos zabrali nasi goście - byli uczestnicy Powstania. Kolejno miały miejsce: ślubownie klas pierwszych oraz podsumowanie wyników konkursu wiedzy o Patronie i rozdanie nagród. Na zakończenie uroczystości, wszyscy razem zaśpiewaliśmy powstańczą pieśń "Warszawskie dzieci".

Uroczystość była bardzo udana. Sądzimy, że potrzebujemy więcej imprez tego typu, gdyż uświadamiają nam one wiele rzeczy, o których na co dzień nie pamiętamy. Przybliżają nam naszą historię, pomagają zapoznać się z przeszłością i mogą sprawić, że inaczej popatrzymy na wiele spraw, których jesteśmy częścią, lecz o których mało wiemy. 

 

Zobacz zdjęcia


Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec