Dzień Tolerancji

Dzień Tolerancji

 16 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Tolerancji. Staraliśmy się aby był to moment wyjątkowy, dzień inny niż wszystkie. W tym celu postanowiliśmy zaangażować w nasz projekt całą szkołę. Chętni przebrali się za osoby innego wyznania, innej rasy, do których większość społeczeństwa jest nastawiona negatywnie, ze względu na to ze wyrożniają się z tłumu.  Niektórzy zapytają :  po co robić coś takiego ? Uważam, ze było to potrzebne bo w ten zabawny i nietuzinkowy sposób wszyscy staraliśmy sie wczuć w sytuację innych.  Aby trochę urozmaicić dzień i dowiedzieć się co tak naprawdę myślą uczniowie gimnazjum na temat tolerancji postanowiliśmy przeprowadzić z nimi krótkie wywiady. Pytaliśmy jak zachowaliby sie oni lub ich bliscy w różnych sytuacjach.  Powiem szczerze, że niektóre odpowiedzi mnie zaskoczyły.  Okazało się bowiem, że my jako społeczeństwo nie akcjeptujemy osób innej orientacji seksualnej, Romów a także osób pochodzących z Chin.  Wydaje mi się, że nasz największy problem to uprzedzenia do danej grupy społecznej. Gdy zadawałam pytanie :  dlaczego ich nie tolerujesz ?  Większość  odpowiadała : nie wiem. Tak po prostu. A przecież nie jest to żaden argument.  Mam nadzieję , że z biegiem czasu pozbędziemy się uprzedzeń i z dnia na dzień będziemy mieć  coraz więcej serca i zrozumienia dla drugiego człowieka. 

Julia Zakrzewska kl.2i 

 

Zobacz zdjęcia


Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec