Szkolna Galeria Sztuki prezentuje...

Szkolna galeria sztuki prezentuje…

Dnia 27.10.2010 o godz. 11.00 w sali Szkolnej Galerii Sztuki Gimnazjum nr 1 w Piasecznie odbyła się uroczystość otwarcia wystawy laurek pt „Z szuflady przeszłości i współczesności”. 
Na wystawie prezentowane są laurki wykonane przez uczniów szkoły, biorących udział w konkursie plastyczno-literackim. Niezwykłego charakteru ekspozycji nadają laurki z lat 1930 - 45 przekazane przez p. Stanisławę Dąbek – Gołębiowską. Jak podkreśliła p. Wicedyrektor Alicja Stępień otwierając wystawę, mają one nie tylko wysoką wartość artystyczną, ale też emocjonalną. Laurki zachwycają tak jak przed laty świeżością koloru malowanych kwiatów i staranną kaligrafią. 
W czasie uroczystości wręczono uczniom dyplomy za najlepszą laurkę oraz za udział w konkursie.
I miejsce ex equo otrzymali Jaqi Chen i Rafał Żelechowski, II miejsce Klaudia Leydo, a III-cie Adam Nowak. Były też liczne wyróżnienia. 
Uczniowie uświetnili wernisaż częścią artystyczną. Uzdolnione muzycznie uczennice Ola Morad i Kasia Orlińska zaśpiewały piosenkę Urszuli „Niebo dla Ciebie”, a uczniowie z kl. 1 j wyrecytowali pełne ciepła życzenia okolicznościowe zamieszczone w laurkach. Wystawę oglądać można w sali nr 14 do 3 listopada
Serdecznie zapraszamy. 
 
Opiekunki Szkolnej Galerii Sztuki 
Wiesława Nastały-Płaskocińska
Julita Rajkowska
 

Zobacz zdjęcia

 


Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec