Wizyta w Domu Dziecka w Kozienicach

Wizyta w Domu Dziecka w Kozienicach

29 listopada 2009 roku. 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pojechaliśmy grupą 40 osobową, wraz z nauczycielami: Wiesławą Wojtas,  Alicją Stępień,  Agatą Daniel,  Mariolą Denisiewicz,  Lucyną Matułą, oraz z  Małgorzatą Bińkowską i rodzicami z wizytą do Domu Dziecka w Kozienicach.
 
Bardzo długo przygotowywaliśmy się do tego wielkiego dnia, bowiem cała szkoła zaangażowała się w tę akcję. Przynosiliśmy do szkoły ubrania, artykuły piśmiennicze, środki czystości i zabawki. Uczniowie naszej szkoły, wykazując się wielką wrażliwością i chęcią pomocy, włączyli się w akcję robienia imiennych prezentów dla dzieci z Kozienic.
Dużo radości sprawiło wszystkim pakowanie i ozdabianie tych prezentów, lecz największą przyjemność i satysfakcję mieliśmy, widząc, ile radości sprawiliśmy podopiecznym Domu Dziecka, którzy dostali swoje wymarzone prezenty. Aby dostać upominek, każde dziecko musiało pokazać coś od siebie. Chłopcy pięknie recytowali wiersze, stali na rękach, u niektórych potrzebny był tylko uśmiech. Widząc uśmiechy na twarzach dzieci, wiedzieliśmy, że zrobiliśmy dobry uczynek i na pewno wrócimy jeszcze do Kozienic. Celem naszego wyjazdu nie było tylko obdarowanie prezentami, ale także wspólne warsztaty plastyczne, tworzenie ozdób świątecznych, które 14 grudnia będzie można kupić na kiermaszu świątecznym w naszej szkole.
Zarówno grupa najstarsza jak i grupa maluchów świetnie się bawiła. Dzieci bardzo szybko i łatwo znajdywały wspólny temat. Wszyscy wkładali dużo serca w tę pracę, a efekty okazały się zaskakujące. Każda praca to istne dzieło sztuki. Niech żałują ci, którzy nie widzieli papierowych bałwanków, aniołków, łańcuchów i choinek. Oprócz robienia ozdób świątecznych mieliśmy także okazję poznać i pobawić się z najmłodszymi wychowankami 3 i 6-cio miesięcznymi dziewczynkami: Dominiką, Martynką i Iwonką. Spotkaniu towarzyszyło wielkie wzruszenie. 
Nie należy zapominać o poczęstunku, jakie przygotowali podopieczni Domu Dziecka. Dziewczyny upiekły przepyszne ciasta, chłopcy z pomocą koleżanek przygotowali kolorowe kanapki. 
Miłym wydarzeniem tego dnia było wspólne śpiewanie kolęd, zainspirowane przez panią Alicję Stępień. Było bardzo wesoło i świątecznie.
Długo żegnaliśmy się z naszymi przyjaciółmi. Poznając realia życia dzieci i młodzieży pokrzywdzonych przez los, odczuliśmy potrzebę niesienia im pomocy. Każdy z nas chce oddać całe serce i przyjaźń potrzebującym. Czekamy na kolejny wyjazd, tym razem do Domu Dziecka w Białowieży. Przygotowania już trwają i miejmy nadzieję, że to kolejne spotkanie przyniesie nam tyle samo radości co to w Kozienicach. Dziękujemy wszystkim sponsorom, uczniom i rodzicom, którzy ofiarowali upominki. 
 

Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec