Dzień Patrona

Za każdy kamień Twój, Stolico damy krew…

16 listopada był dla naszej szkoły szczególnie ważnym i uroczystym dniem, ponieważ obchodziliśmy czwartą rocznicę nadania imienia szkole.
Przygotowywaliśmy się do tego dnia dwa miesiące, realizując projekt poświęcony Patronowi naszego gimnazjum. Przeżyliśmy razem 63 dni heroicznej walki powstańców o wolność i godność Polski, oglądając filmy dokumentalne, biorąc udział w konkursach: czytelniczym, plastycznym, historycznym, śpiewając pieśni powstańcze.
16 listopada nie było tradycyjnych zajęć. Ubrani w galowe stroje uczniowie uczestniczyli w lekcji historii i patriotyzmu. Na koniec uczciliśmy pamięć bohaterów, słuchając programu słowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów klas: IIa i IIb. Uroczystość naszą uświetnili swą obecnością uczestnicy Powstania Warszawskiego, którzy uroczyście przekazali naszej szkole swój największy skarb – sztandar powstańczy.
Święto szkoły z pewnością pozostawi niezatarty ślad w naszej pamięci. Przed wszystkimi nowe wyzwanie: w jaki sposób uczcimy imię Patrona w przyszłym roku?
 

Zobacz zdjęcia


Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec