Święto książki

DSC6796.JPG16 maja w naszej szkole wszystko zostało podporządkowane KSIĄŻCE. To było jej święto. Już od bramy uczniów i nauczycieli witały cytaty skłaniające do porannych filozoficznych rozmyślań. Na parapetach głównego korytarza zagościły książki, które jak co roku można było „przygarnąć”. Chętnych nie brakowało. Już po kilku przerwach przyniesione lektury znalazły nowych właścicieli. Atrakcją tego święta była niewątpliwie emocjonująca licytacja zakładek do książek prowadzona przez panią Agatę Daniel, z której dochód został przeznaczony na pomoc zwierzętom przebywającym w schronisku na Paluchu.
W czasie Święta Książki obowiązywała zasada: uczeń przebrany, uczeń niepytany. Mogliśmy więc podziwiać m.in.: Królową Śniegu i przesympatycznego Włóczykija, wróżki oraz wiele innych kolorowych postaci.
Niesamowitą atmosferę całego świętowania podkreślała również cudowna dekoracja w postaci wszechobecnych książek, które stworzyła Pani Dorota Gaweł i Wiesława Płaskocińska – Nastały.
Przypominamy, że w bibliotece nadal można oddawać głosy na pozycję lektur, które chcielibyście zobaczyć w naszym księgozbiorze. Mamy na to fundusze, dlatego pytamy o Wasze zdanie.
Niebawem do przeczytania na szkolnym blogu będą dostępne opowiadania, które tworzyliście w nieco nietypowy sposób również z okazji Dnia Książki.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego szczególnego dnia i aktywnie włączyli się we wspólne świętowanie.