Uwaga uczniowie klas 2 Gimnazjum i 7 SP

Jeśli chcesz ciekawie spędzić ostatnie chwile tegorocznych wakacji, weź udział w „Półkoloniach Szalonego Naukowca” organizowanych w ramach projektu unijnego „Mały Inżynier – Kreatywny uczeń – Innowacyjna szkoła”
Półkolonie Szalonego Naukowca to zajęcia prowadzone metodą eksperymentu.
Uczniowie pod okiem instruktorów wykonują dużą liczbę ciekawych doświadczeń chemicznych, fizycznych itp. i w ten sposób badają otaczający nas świat oraz zdobywają nowe umiejętności.
Wśród tematów zajęć znajdą się m.in.:

• maszyny proste - budowa katapulty (dźwignia dwustronna),
  • budowa Mostu Leonarda,
  • pisanie listów atramentem sympatycznym i odczytywanie ich,
  • chemiczne mikstury, czyli chemia zamiast magii,
  • tworzenie płynu do tworzenia gigantycznych baniek mydlanych,
  • wybuch wulkanu,
  • ciągnące się „gluty”,
  • malowanie na mleku,
  • produkowanie malachitu,
  • podnoszenie wodę przy pomocy świeczki.

Przygotowane na zajęciach urządzenia, substancje itp. dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu (np.: katapultę czy próbkę płynu do wielkich baniek mydlanych).

W naszej szkole przewidziano 1 grupę 12-osobową.
Inne informacje na temat zajęć:

• półkolonie organizowane w ramach projektów unijnych są bezpłatne,
  • cały kurs zakłada 45 godzin dydaktycznych zrealizowanych w ciągu jednego tygodnia (pn. – pt.),
  • dla dwunastoosobowej grupy zostanie zapewniona opieka 2 instruktorów,
  • uczniowie korzystający z półkolonii będą mieli zapewniony obiad,
  • każdego dnia ok. 1 godziny będą spędzać na świeżym powietrzu - jest to czas na gry i zabawy zespołowe oraz testowanie efektów eksperymentów,
  • półkolonie, tak jak wszystkie zajęcia projektowe, zostaną zgłoszone do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych, zatem możliwe są również kontrole z MJWPU,
  • wszystkich uczestników obowiązuje minimum 80-procentowa frekwencja na zajęciach,
  • półkolonie prowadzone są pod nadzorem Kuratora Oświaty.

Półkolonie odbędą się w terminie 20 -24 sierpnia 2018 r. w godzinach 9.00 - 16.00.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy
Zgłoszenie należy kierować do koordynatora projektu pani Ewy Durki