Spotkanie z podróżnikiem

20171110 131505.jpgDnia 10.11.17 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów kl. 7 G i D z podróżnikiem, p.Sławomirem Kulisiem. W prezentacji pt. „Nepal – na styku nieba z ziemią” zobaczyliśmy zdjęcia z wyprawy w doliny Khumbu i Gokyo, które położone są w Parku Narodowym Sagarmatha (Mt. Everest), oraz z wyprawy wokół masywu Annapurny i wędrówki do stolicy buddyjskiego królestwa Lo (tzw. Górny Mustang). Nasz gość zaprezentował nie tylko zdjęcia pięknych krajobrazów lecz także opowiedział o historii Nepalu, zabytkach jego stolicy (Katmandu), społeczeństwie i kulturze. Oprócz slajdów, zobaczyliśmy również charakterystyczne przedmioty przywiezione z podróży, m.in. buddyjską tankę (misterny obraz o tematyce sakralnej), młynek modlitewny i khatak (jedwabny szal służący błogosławieństwom).
Prelekcja była bardzo ciekawa.
Nasz gość pokazała nam, jak można spełniać swoje marzenia o dalekich podróżach


Get more Joomla!® Templates and Joomla!® Forms From Crosstec